Emicon Power UW

jednotky s výmenníkom na chladenú vodu s chladiacim výkonom od 7 do 300 kW

Jednotky pre presnú klimatizáciu radu Power UW s výmenníkom na chladenú vodu sú predovšetkým určené na chladenie technologických a procesných aplikácií, ako sú dátové centrá, telekomunikačné uzly, technologické centrá atď.
Jednotky sú vďaka vstavanej mikroprocesorovej regulácii schopné zaistiť stálu teplotu a vlhkosť vzduchu v priestore.
Chladiaci výkon od 7 do 300 kW
Prevádzkový rozsah okolitej teploty od 18 do 35 °C. 

Extrémna spoľahlivosť:

Pokročilá technológia navrhovania jednotiek spolu s použitím najlepších dostupných komponentov zaručuje extrémnu spoľahlivosť týchto jednotiek a dlhodobú prevádzkyschopnosť bez výpadkov. Vďaka kompaktným rozmerom je jednotky ľahké inštalovať na obmedzenom priestore. Konštrukcia jednotiek zaisťuje dlhodobú spoľahlivú prevádzku. Servis jednotiek je možné vykonávať z čela. Opláštenie je vyrobené z pozinkovaných plechov, ktoré sú pokryté tenkou vrstvou PVC. Táto technológia zaručuje vysokú odolnosť proti korózii a bráni kondenzácii v prostredí s vysokou vlhkosťou. 

Riadiaca mikroprocesorová jednotka:

Integrálnou súčasťou jednotky je regulačný systém s autodiagnostickým režimom. Komunikuje pomocou grafického menu na veľkoplošnom LC displeji. Nastavovanie jednotlivých funkcií sa vykonáva z klávesnice. Prístup do systému je chránený heslom. Umožňuje zobrazenie aktuálnej teploty, vlhkosti spätného vzduchu, teploty privádzaného vzduchu, prevádzkového režimu zariadenia a chodu kľúčových komponentov. Možnosť napojenia na nadradený systém dohľadu s protokolom Modbus alebo LON (v závislosti na nainštalovanom rozhraní), prípadne ovládanie z externého terminálu.


Ponúkané verzie jednotiek s vodným chladením UW – UWL Power Line:

UWL séria: (len výtlak dole “Down”):

  • HP verzia – pre veľké prietoky vzduchu
  • ES verzia – pre malé až stredné prietoky vzduchu


UW séria:

  • Up verzia – sanie vzduchu z čela, výtlak hore
  • Vertical verzia – sanie vzduchu spodom, výtlak hore
  • Down verzia – sanie vzduchu zhora, výtlak dole


Vyrábané verzie vyhovujú väčšine požiadaviek zákazníkov, ktoré sa týkajú chladiaceho výkonu, prietoku vzduchu a úspory energie. Jednotky série UW sú vyrobené ako jeden modul, ktorý obsahuje ventilátory. Jednotky série UWL sú rozdelené do dvoch modulov. Horná časť slúži na úpravu vzduchu a spodná časť s ventilátormi je umiestnená pod zdvojenou podlahou. Jednotky série UW – UWL sú vyrobené z najlepších komponentov, ktoré sú v súčasnosti na trhu k dispozícii. Obsahujú napr. jednostranne sacie radiálne ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami, ktoré sú poháňané trojfázovými elektromotormi (trieda F, krytie IP54) s tepelnou ochranou vo vinutí.

PRODUKTY