Condair ME

Adiabatické zvlhčovače s funkciou chladenia odpadového vzduchu

Adiabatický zvlhčovač Condair ME bol navrhnutý na zvlhčovanie a adiabatické chladenie odpadového vzduchu. Je tak zaručená ekonomická az hľadiska hygieny bezpečná prevádzka. Patentované odparovacie kazety ME poskytujú optimálny odpar vody na povrchu. Materiál kaziet založený na syntetických vláknach je nehorľavý a zdravotne nezávadný a prináša vysokú tuhosť a dlhú životnosť kaziet. Zvlhčovač je možné prevádzkovať aj s plne demineralizova­nou vodou.

Hlavné prednosti systému Condair ME:

  • krátka dĺžka zabudovania – iba 0,8 m
  • vysoká zvlhčovacia účinnosť (až 95%)
  • nízka spotreba vody pri minimálnych stratách
  • nízka spotreba el. energie
  • nízka tlaková strata na strane vzduchu
  • prispôsobenie vstavby do existujúceho potrubia alebo zvlhčovacej komory VZT jednotky

Popis funkcie a konštrukcie
Zariadenie vychádza koncepčne zo zostavy odparovacích kaziet. Kazety sú vyplnené materiálom z polyesteru s hygroskopickou impregnáciou a systémom vodného potrubia, ktoré privádza vodu na hornú hranu kaziet a zmáča ich. Vzduch prechádzajúci kazetami je účinne navlhčovaný. Pre vyššie rýchlosti prúdenia vzduchu sa odparovacie kazety dopĺňajú eliminátorom kvapiek. K dispozícii sú dve hrúbky odparovacích kaziet (200 a 300 mm) pre zvlhčovaciu účinnosť 85 a 95% podľa požiadavky zákazníka. K dispozícii sú dve základné verzie zvlhčovače. Verzia „FLOW“ pracuje bez cirkulácie vody. Verzia „REFLOW“ pracuje s cirkulací vody a je vybavena cirkulačním čerpadlem. Zvlhčovač může pracovat s neupravenou pitnou vodou, změkčenou vodou a plně demineralizovanou vodou. Hygieničnost celého systému je garantována použitím UV lampy (za příplatek), dále inertním a antibakteriálním materiálem odpařovacích kazet a dokonalým odloučením aerosolu. Polyesterové odpařovací kazety jsou zdravotně nezávadné (neobsahují škodlivá skleněná vlákna, hořlavost DIN EN 53438 F1). Speciálně tvarovaný povrch („V“ profil) zajišťuje max. zvlhčovací účinnost při malé tlakové ztrátě. Rám kazet je vyroben z nerezového plechu. Nosné prvky zvlhčovače, vana a veškerý spojovací materiál je vyroben z ocelového nerezového plechu, což je zárukou dlouhé životnosti zvlhčovače.

Regulácia výkonu
Mikroprocesorová regulácia s veľkoplošným dotykovým LCD s menu v slovenčine slúži na nastavenie prevádzkových hodnôt zvlhčovača.

Dodávka
Zvlhčovač je dodávaný v rozobranom stave. Vstavanie zvlhčovača sa vykonáva do komory VZT jednotky prípadne do potrubia. Rozmery zvlhčovača je možné prispôsobiť podľa prierezu VZT jednotky alebo potrubia. Komora VZT jednotky (potrubia) musí byť vybavená dverami pre prístup pri montáži. Inštalácia zvlhčovača je veľmi jednoduchá.

Jednoduchá modulárna konštrukcia

Minimálny vnútorný prierez VZT jednotky (potrubia) pre vstavanie zvlhčovača je 730×630 mm (š xv). Max. rýchlosť vzduchu v priereze zvlhčovacích kaziet je 5,5 m/s. Odporúčaná rýchlosť vzduchu v priereze zvlhčovacích kaziet je 3,5 m/s. Prúdenie vzduchu na vstupe do zvlhčovača musí byť ustálené. Odporúčame pred zvlhčovač inštalovať filter triedy min. EÚ5.

tkanina

PRODUKTY