Calorex DH 33 / 55

interiérové bazénové odvlhčovače

Odvlhčovače Calorex DH 33/55 používajú najnovšie typy ekologických chladív a odolných lamelových kompresorov, ktoré zaručujú tichý chod a vysokú prevádzkovú spoľahlivosť s dlhou životnosťou. Výparník aj kondenzátor sú opatrené epoxidovým náterom pre väčšiu odolnosť voči agresívnemu prostrediu.

Princíp odvlhčovania :

Vlhký vzduch z priestoru bazénovej haly sa nasáva v spodnej časti odvlhčovača. Prúdi cez výparník, na ktorom dôjde ku kondenzácii vlhkosti. Skondenzovaná voda sa odvádza do odpadu hadicou. Suchý vzduch je následne ohrievaný na kondenzátore a je radiálnym ventilátorom vyfukovaný späť do priestoru bazénovej haly. Tento spôsob odvlhčovania výrazne znižuje náklady na vetranie a vykurovanie bazéna.

princip Calorex DH

princíp funkcie odvlhčovania bazéna

Regulácia výkonu:

Odvlhčovače Calorex sú vybavené vstavaným hygrostatom, ktorý automaticky riadi chod zariadenia. Vlhkosť je možné nastaviť v rozsahu 20 až 80%. Na prianie je možné dodať externý bezdrôtový hygrostat, ktorý sa umiestni spravidla do najnepriaznivej­šieho miesta bazénovej haly alebo podľa požiadavky prevádzkovateľa. Výstup vzduchu z odvlhčovača je možné nastaviť otočením výdychovej mriežky v rozsahu 80°. Vďaka tomu je možné odvlhčovač montovať na podlahu alebo v rôznych výškach na stenu (min. 300 mm pod strop).

Dostupné verzie:

  • AX-štandardné s odmrazovaním (len odvlhčovanie)
  • LPHW – s teplovodným výmenníkom na napojenie na ÚK pre dohrev vzduchu
  • TTW – pre montáž do susednej miestnosti (za stenu), výfuk a sanie vzduchu cez mriežky

uvedené varianty je možné kombinovať (napr. Calorex DH 33 AX TTW LPHW)

Odvlhčovací výkon:


DH33   – 30 l/den
DH55   – 60 l/den

Tieto hodnoty sú platné pre: vzduch 30°C a 60% rv, bazénová voda 28°C

PRODUKTY