Condair Esco

Zvlhčovače pre tlakovú paru

Distribučný systém Condair Esco je určený na pripojenie na existujúci zdroj tlakovej pary, napríklad z centrálneho vyvíjača pary.

Patentovaný keramický ventil s absolútnou tesnosťou zamedzuje nežiaducemu úniku pary do distribučných trubíc bez požiadavky na zvlhčovanie. Teleso ventilu je dodávané už z výroby zmontované, odpadá zložitá a prácna montáž a utesňovanie závitových spojov. Parné distribučné trubice s mikrotryskami zaisťujú bezpečnú distribúciu pary bez kvapiek kondenzátu aj bez nutnosti dodatočného vyhrievania trubíc parou.

Montáž
Zvlhčovač je možné inštalovať na stenu klimatizačnej jednotky alebo priamo na potrubie (pozor na hmotnosť telesa) cez pripojovaciu prírubu.

Distribúcia pary
V distribučnej trubici sú inštalované trysky, ktoré zaručujú distribúciu pary do vzduchu bez obsahu kondenzátu. Trubice sú k dispozícii vo vyhotovení horizontálnom (typ DL40) alebo vertikálnom (typ DR73 pre krátke rozptylové vzdialenosti). Pre náročné aplikácie sú k dispozícii dvojité a trojité spojky pre horizontálne trubice DL40 so vstavaným tlmičom hluku (zníženie hlučnosti až o 18 dB).

Regulácia
Pre ovládanie rotačného keramického ventilu je štandardne dodávaný servopohon CA 150 0–10V/24V so vstavanou bezpečnostnou funkciou, zaisťujúcou maximálnu prevádzkovú spoľahlivosť. Je možné dodať aj pneumatický pohon alebo použiť akýkoľvek iný vhodný rotačný servopohon so vstavanou bezpečnostnou funkciou.

Pracovný rozsah a podmienky prevádzky
Predpokladom správnej funkcie zvlhčovača Condair ESCO je zdravotne nezávadná sýta para bez chemických prísad v rozmedzí pracovných tlakov 0,2 až 4 bar (teplota 104 až 152 °C). Maximálna teplota okolia je 50 °C.

Príslušenstvo

  • montážna sada pre inštaláciu zvlhčovača na stenu klimatizačnej jednotky
  • manometer 0 až 2,5 bar a 0 až 6 bar

PRODUKTY